Firma Limbavin bola založená v roku 1998 spojením dvoch bratov Ladislavom a Jaroslavom Pučekom so sídlom v tradičnej vinohradníckej dedinke Limbach. Dnes firma obhospodaruje 3ha vlastných a 2ha prenajatých viníc a okrem hrozna z vlastnej produkcie spracováva aj hrozno nakúpené od zmluvných pestovateľov z vinohradníckych obcí Limbach a Pezinok. Ročná produkcia je 30 000 fliaš s odrodovou skladbou typickou pre Slovensko ako Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Rulandské modré, Frankovka modrá, Svätovavrinecké a stále módne Chardonnay i Cabernet Sauvignon. Spôsob obránia vinohradov spĺňa prvky biologickej ochrany viniča.
Pri výrobe bielych vín sa zameriava hlavne na sviežosť, ovocnosť a nižší alkohol. Fľašovanie je bez použitia akýchkoľvek prídavkov na stabilizáciu a vylepšenie chuti. Vína zrejú pod stálou kontrolou riadenou minimálne 6 mesiacov v antikorových nádobách.
Výroba červených vín je výnimočná nefiltrovaním s dôrazom na maximálnu vyzretosť hrozna. Po ukončení jablčno-mliečnej fermentácie sa víno uloží na dobu 6-24 mesiacov do barrique sudov. Počas tejto doby prebehne prirodzeným spôsobom mikrooxidácia. Vyzreté vína sa plnia do fliaš najskôr po dvoch rokoch.
Prvá písomná zmienka o Limbachu je z roku 1390. Vo feudálnych časoch obec patrila panstvu Pezinok. Do polovice 18. storočia tu žili obyvatelia prevažne nemeckej národnosti, ktorí sa živili najmä vinohradníctvom. V roku 1914 založili vinohradnícky spolok a peňažné družstvo „Limbacher Raiffeisengenossenschaft. Pokračovateľom spolku sa začiatkom štyridsiatych rokov minulého storočia stalo „Nemecké vinohradnícke družstvo“. Jeho členovia vybudovali v obci rozľahlé vínne pivnice s vinárňou, ktoré sa využívajú dodnes. Po druhej svetovej vojne väčšinu limbašských Nemcov vysťahovali a do obce prišli noví obyvatelia a založili „Slovenské vinohradnícke družstvo“.

Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov