Firma VINKOVA nadväzuje na tradíciu rodinného vinárstva spred roka 1989, ktoré prevádzkoval v malej pivnici na Fučíkovej ulici v Bratislave Juraj Košťál. Po roku 1990 sa vinárstvo, v ktorom okrem otca Juraja pôsobia tiež synovia Juraj a Roman, niekoľkokrát sťahovalo po prenajatých priestoroch. Od roku 2000 využíva VINKOVA vlastné priestory na Tehelnej ulici v blízkosti centra Pezinku. Hlavným zdrojom surovín je výkup od vinohradníkov z Malokarpatskej, Juhoslovenskej a Stredoslovenskej oblasti. Firma sa orientuje predovšetkým na spracovanie odrôd Devín, Chardonnay, Rizling rýnsky, Tramín červený, Rulandské šedé, Svätovavrinecké, Frankovka modrá, Alibernet, Cabernet Sauvignon, Rulandké modré, Merlot a Dornfelder. Približne 60 % ročného objemu - 10 000 litrov vína – tvoria biele odrody. Celá technológia, počínajúc ručným zberom do malých prepraviek, je zameraná na šetrné spracovanie hrozna. Vinárstvo je vybavené pneumatickým lisom, riadeným kvasením a špičkovou filtráciou. Biele vína zrejú v nerezových , časť červených vín vo veľkých drevených a zvyšok v barikových sudoch, v ktorých by v budúcnosti mala vyzrievať aj časť produkcie bielych vín. Len pre pár zákazníkov sa vyrábajú sudové vína, inak sa vinárstvo zameriava na predaj fľaškových vín. Až 90 % odbytu smeruje do bratislavských vinoték, gastronomických zariadení a pre privátnych zákazníkov. Vo vinárstve, ktoré si zachovalo svoj rodinný charakter, spolu s majiteľmi pracuje vo vinárstve sedem ľudí. Budúcnosťou vinárstva sú vlastné vinohrady – rodina Košťálovcov by chcela získať pozemky a pestovať na nich málo známe odrody, ktoré by VINKOVU odlíšili od iných výrobcov.

Slovenská kvalita sa postupne presadzuje v podaní Dunaja 2011 bobuľový výber, suché, barrique, ktorý získal zlatú medailu na medzinárodných súťažiach Bacchus Madrid 2013 a AWC Vienna 2013. Špecialitou firmy VINKOVA je rúžové víno z odrody Cabernet sauvignon tiché aj frizzante (jemne perlivé). Ide o veľmi obľúbenú odrodu, s ktorou vinárstvo žne od roku 2003 každoročne veľké úspechy. V roku 2007 získala VINKOVA titul šampióna medzi rúžovými vínami z celého sveta na súťaži VÍNOREVUE Prague Trophy 2007. Pri návšteve Bratislavy toto víno dokonca ochutnala aj holandská kráľovná Beatrix. Medailami býva pravidelne ovenčený tiež Cabernet sauvignon bobuľový výber, suché, červené, ktorý sa dostal do Národného salónu vín SR 2013, bol zlatý na AWC Vienna 2013 a Alibernet dvakrát zlato na AWC Vienna (2008 a 2013).

Čo sa týka úspechov na súťažiach, možno snáď za všetky spomenúť, že v roku 2006 mala VINKOVA šesť vín v Národnom salóne vín Slovenskej republiky (zo stovky vzoriek celkovo). Vina zo salónu sa stali predmetom veľkého záujmu zákazníkov. Odporúčame sa zaujímať o Pálavu, Cabernet sauvignon ROSÉ a barikové cuvée BIG GEORGE zložené zo štyroch odrôd a troch ročníkov, o ktorom ešte budete počuť. Doteraz VINKOVA získala viac ako 500 ocenení svojej práce na domácich aj medzinárodných súťažiach po celom svete.

Zobrazených 1–15 z 18 výsledkov